Darek

Sposób nawinięcia sprzęgacza kierunkowego "direction coupler" do analizatora antenowego

Rdzeń AMIDON BN 73-202 a drut to srebrzanka w teflonie (KYNAR). Dopuszczalne jest użycie zamiast Kynaru zwykłego drutu telefonicznego 0,5mm. Nie polacene jest użycie drutu w emalii ponieważ może ona ulec uszkodzeniu!

UWAGA! Przedstawiona poniżej fotografia rdzenia nie jest docelowym rdzeniem AMIDON BN 73-202! Rdzeń na zdjęciu jest innego typu a materiał na tej stronie ma jedynie pokazać sposób nawinięcia uzwojenia na bardzo podobnie wyglądającym rdzeniu.

1. Ucinamy dwa kawałki drutu o długości 20cm. Następnie łączymy je z jednego końca a pozostałe dwa wolne końce przewlekamy osobno przez obie dziurki rdzenia.

2. Nastepnie bierzemy jeden z drutów i wykonujemi 5 zwojów w jednej dziurce rdzenia (prawa strona).

3. Nastepnie bierzemy drugi z drutów i wykonujemi 5 zwojów w drugiej dziurce rdzenia (lewa strona). Drugie uzwojenie musi być lustrznym odbiciem pierwszego. Całość musi być symetryczna.

4. Nastepnie krzyżujemy (zamieniamy miejscami) ze sobą wolne końce uzwojeń.

5. Ucinamy kolejne dwa druciki tym razem o długości 5cm.

6. Przewlekamy drucik przez pierwszą dziurkę na wprost


7. Koniec uzwojenia który właśnie przewlekliśmy po prawej łączymy z wolnym końcem uzwojenia (5 zwoi) po lewej. Drugi koniec uzwojenia zostawiamy nie podłączony.

8. Przewlekamy drucik przez drugą dziurkę na wprost. Końec uzwojenia który właśnie przewlekliśmy po lewej łączymy z wolnym końcem uzwojenia (5 zwoi) po prawej. Drugi koniec uzwojenia zostawiamy nie podłączony.

9. Gotowe.

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona zoptymalizowana do rozdzielczości 1024x768 i wyższej.