Zapraszam również do oglądnięcia moich zdjęć w galerii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

              Darek

Witajcie na mojej stronie,

poświęconej mojemu hobby jakim jest krótkofalarstwo oraz wcześniej CB.        Wszystko zaczęło się dawno temu w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia, kiedy to nabyłem moje pierwsze radio CB. Było to proste radio pracujące na tzw. podstawowej czterdziestce i posiadało modulacje AM/FM. Dzięki niemu oswoiłem się z panującymi w eterze prawidłami.
        Po kilku miesiącach już miałem pierwsze efekty w dalekich łącznościach tzw. DX-owych, które mam potwierdzone kartami QSL. Zapewniam Was, że nic nie daje takiej satysfakcji jak przeprowadzenie dalekiej rozmowy, która jest potwierdzona kartą QSL. Na tym prostym radiu bez problemu nawiązywałem łączności z Anglią, Niemcami, Francją czy Norwegią. Wszytko dzięki dobrej propagacji, jaka była w czasie tych łączności. Później moje hobby przygasło niemniej nie zlikwidowałem stacji.
         Po długiej przerwie ponownie wróciłem do zajmowania się łącznościami radiowymi i odrodziła się moja stacja. Tym razem zmieniłem już radio na bardziej zaawansowane z modulacją SSB i poznałem smak łączności SSB. Cały czas doskonaliłem swoją instalację antenową aż do tego stopnia, iż własnoręcznie wykonałem antenę kierunkową typu Qubical Quad na pasmo 11m. Mając dobre radio i porządną antenę moje łączności w paśmie 11m znacznie się polepszyły i bez problemu osiągałem łączności z odległymi krajami takimi jak Australia czy Japonia.
         Jak mówi polskie przysłowie "apetyt rośnie w miarę jedzenia" tak samo i u mnie wzrastał apetyt na dalsze łączności. W marcu 2005 r. zdałem egzamin na licencję krótkofalarską i od tego momentu zaczęła się przygoda z krótkofalarstwem. Nabyłem również radio posiadające wszystkie emisje jak i wszystkie pasma KF oraz UKF.
         Zapraszam serdecznie do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na mojej stronie.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone.
Strona zoptymalizowana do rozdzielczości 1024x768 i wyższej.